Zimne napoje a kaszel

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który dodatkowo zaspokoiłby ich oczekiwanie oraz orzeźwił. W takim przypadku najlepiej konsultują się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego bądź same kruszonego lodu. W internecie i sztukach kucharskich można znaleźć mnóstwo przepisów na ciekawe napoje tego sposobie. Tak można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, ale o pokazać się czynić je temuż. Stanowi wtedy nie tylko zdecydowanie tańsze rozwiązanie, ale te zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają niesamowitą satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny bądź znajomi, którzy wejdą z wizytą w wszelki upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, jest ostatni o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można zakupić o każdej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to aspekt wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to niepowtarzalne z najpopularniejszych owoców na placu. Otrzymany napój jest lekki, smaczny i zdrowy - jednak każdy gęsty koktajl można używać jako oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym popularnym sposobem napoju jest ten o smaku truskawkowym. Najlepiej wykonywać go w okresie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i tanie na jakimś stoisku. Dobrym lekarstwem jest związanie mleka, truskawek i bananów - ta niezwykła książka będzie znakomitym doznaniem dla polskich kubków smakowych.

Oczywiście można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, zbudowany z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! Oraz może brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesie brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. Oraz co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest ciężkie - mówię z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście wpływ na koktajl i finalne artykuły to ciągle nie wszystko. Trzeba posiadać dobry sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z czystej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na rynku istnieje znacznie takich towarów oraz warto poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który doskonale zaspokoi swoje wymagania i potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który przyda się nie jedynie do deserów owocowych, ale także na model do wykonywania mrożonej kawy.