Zarzadzanie kapitalem obrotowym a plynnosc finansowa

Zarządzanie zasobami ludzkimi jest delikatną dziedziną. Brak umiejętności w obecnym zakresie doprowadził już niejedną firmę do końca. Dlaczego umiejętne zarządzanie materiałem ludzkim jest naprawdę istotne?

Człowiek musi poczuć się tak w spółce
Przede każdym należy się zastanowić, czym naprawdę właściwie jest wspomniana powyżej dziedzina. Niektórzy są błędne przeświadczenie, iż zarządzanie zasobem ludzkim to nic dziwnego jak manipulacja. Prawo istnieje jednak taka, że osobą tej dziedziny sklepu jest przede wszystkim wprowadzenie do ostatniego, aby pracownik czuł się znacznie w polskiej firmie. Jak powiedział Andrew Carnegie, przemysłowiec będący prostego czasu drinkiem z najliczniejszych ludzi na świecie: „ludzie pracują za pieniądze, ale pójdą za tobą dodatkowy szmat drogi, jeśli pokażesz im szacunek, nagrodzisz pochwałą i pozwoleniem”.

System motywacji i nagród
W realizacji zarządzanie zasobem ludzkim liczy na tym, aby stosować metodę nagród i motywacji. Chodzi przede każdym o to, żeby pracownik dobrze czuł się w lokalnej firmie, gdyż to wyjątkowo z niego będzie chciałabym sprzedaż, sztuka i dochody. Należy zrozumieć, że własny sklep gromadzi się z ludzi, którzy są niczym organy w gronie człowieka. Jeśli organy są uszkodzone, ciało nie będzie prawidłowo być. Należy także zrozumieć, że przyczyną nie są tylko premie gotówkowe (które wiadomo są potrzebne, zmierzają do pełniejszego przywiązania pracownika do naszej firmy), lecz też premie słowne. Dobrym sposobem jest chwalenie pracownika za dużo zrobioną pracę, kojarzenie się do niego z szacunkiem oraz przyjaźnią. Z pozostałej jednak strony powinniśmy wiedzieć, iż posiadamy obowiązek wytknąć błąd osobie, która nie wykonuje rzetelnie swoich obowiązków, żeby w konsekwencji, jeśli nasze ogłoszenia nie pomogły, zwolnić ją także uznać bardziej doświadczonego pracownika.

https://berndson.pl/blog/img//G916%20-%20%23AMY%20-%20ekspozycja.JPG

Atmosfera w akcji
Pracowałam wtedy w spółki, z której wcześniej zwróciła się pewna kobieta. Powód zdjęcia był wyjątkowo funkcjonalny – nie czuła się tak w nazwie, miała wrażenie, że szef nie zwraca się do niej z szacunkiem, czyli, innymi słowy, prezes nie miał wyobrażenia o dobrym zarządzaniu materiałem ludzkim. Po kilku tygodniach kobieta, jako że miała wysokie kwalifikacje, dostała pracę na odpowiednim miejscu w przeciwnej firmie. I obecnie prawie miesiąca później prezes zaczął do niej wydzwaniać z prośbą o powrót do działalności oraz obietnicami większych wpływów. I znacie co wykonała ta kobieta? Odmówiła, ponieważ w współczesnej marce atmosfera stanowiła o znacznie ciekawsza, natomiast ona wyczuwała się tam lepiej. Podsumowując, sposobem na ciekawe gospodarowanie kapitałami ludzkimi istnieje nie tylko oferowanie premii, ale też umiejętność zapewnienia komfortowej atmosfery w działalności, bo dobry człowiek pracuje lepiej.