Zaburzenia psychiczne wg who

Zaburzenia psychiczne mogą dotyczyć głowy w wszystkim wieku. Lekarze alarmują, że przechodzi na nie prawie 20 procent dzieci w wieku szkolnym. Jak dowiedzieć się, czy Twoje dziecko może borykać się z zaburzeniami psychicznymi?

Przede każdym musisz wiedzieć, że wszelkie zaburzenia u dzieci mogą znaleźć się w przeciwnym wieku. Jedne częściej pojawiają się w stopniu wczesnego dzieciństwa, drugie są typowe dla wieku przedszkolnego, natomiast zupełnie nowe zaburzenia wyrażają się tylko w okresie szkolnym. Nieprawidłowości rozwojowe są bardzo dynamicznie, i ich objawy dostosowują się wraz wiekiem.

Bardzo niebezpieczne są zaburzenia lękowe, które ujawniają się w trzech sferach. Ważna z nich to dziedzina subiektywnych przeżyć, która porusza tego, co dziecko ma w swoim umyśle. Drugą sferę stanowi sfera somatyczna, która łączy się do tego, co dziecko popada w naszym ciele. Do objawów somatycznych uznawane są różnego typie bóle (np. brzucha czy głowy), i nawet torsje i omdlenia. Dziecko może świadczyć także niechęć do karmienia i zanurzać się w nocy. Ostatnia sfera dotyczy zachowań dziecka i jednoczy się z niepokojącym zachowaniem. Dziecko może skończyć umawiać się ze własnymi rówieśnikami i stać się bardziej wycofane.

Jak należy udać się z dzieckiem do psychiatry? Warunkiem do walk specjalisty jest każde zachowanie dziecka, które odbiega od ilości. Nasz psychiatra dziecięcy w Krakowie interesuje się dziećmi, za których nowość w utrzymaniu odpowiada choroba. Dzięki sprawdzeniu w akcji z dziećmi i ogromnej ilości empatii konsultacje u naszego lekarza nie będą stresujące dla Twojej pociechy. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych strategii w działalności z dziećmi nasz psychiatra dziecięcy nie tylko zdiagnozuje problem, jak i dokona wszelkich starań, by łatwo go rozwiązać, oddając dziecku radość z dzieciństwa.