Wymiana papieru w drukarce fiskalnej posnet thermal

We wszelkich sklepach, także internetowych, ale jeszcze w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, lekarskich a wyjątkowych pojawiły się kasy fiskalne. I chociaż mężczyźni nie zawsze mają, żeby zabierać ze sobą paragony organizowane przez usługodawcę czy kasjera w sklepie, to naturalnie oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla klienta oraz możliwość drukowania paragonu dla użytkownika kasy. Jednocześnie to użytkownik kasy ustala, czy paragony służące do zestawień z fiskusem, mają być zamieszczane na profesjonalnej rolce w klasie papierowej, lub może powinny stanowić tylko przeznaczane na cyfrowym nośniku.

W wypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej leży po jego stronie. Grupę klientów skarży się, że paragon nie jest im do niczego potrzebny, iż to kolejny papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej jednak za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może zapłacić mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe kierują naszych gości do sklepów, na stoiska w centrach handlowych lub do momentów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dopuszczalna jest sytuacja, gdy klientowi został wydrukowany paragon, a klient go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się widzieć w charakterystycznym miejscu, a klient zdoła już rozwiązań ze sklepu, to za pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, jaki potrafi zostać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia odbierania przez użytkowników paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w której może wziąć udział każdy posiadacz paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup materiału bądź usługi na ilość przekraczającą 10 zł, może swój paragon zobaczyć na kartce loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając ilość i datę zakupu. Ideą imprezy jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w maju. Raz na kwartał dostosowuje się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do ostatniej pory przez fryzjerów i kosmetyczki oraz właśnie przez gabinety lekarskie i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.