Wybuch metanu kwk wujek

Górnictwo w naszym końca jest najspokojniejsze na wszelkim świecie, a i mimo metanowych pokładów węgla najbezpieczniejszym. Bezpieczeństwo dokonano przez użycie różnorodnych techniki oraz bezpieczeństw, dzięki którym ograniczamy możliwość zapalenia się czy wybuchu metanu.

Chcąc uniknąć wybuchu metanu, minimalizujemy występowanie czynników go zapalających, których powstawanie możemy ograniczyć poprzez wdrożenie odpowiednich urządzeń. Na sytuacje kopalni lub do granice lub do przodka wymaga być zawarty prąd zasilający kombajny i przenośniki transportujące urobek. To tak na wynik wytworzenia się iskrzenia uszkodzonych kabli, czy wytworzenie się łuku elektrycznego, dociera do zapalenia i wybuchu metanu. Dlatego oraz we wszelkich urządzeniach elektrycznych podawana jest świadoma ochrona przeciwwybuchowa (explosion protection). Dzięki takiej ochronie stosowanej w niniejszych każdych urządzeniach oraz maszynach minimalizujemy przedostanie się potencjału elektrycznego do centrum metanowego dzięki czemu w razie awarii nie przybędzie do tragedii. Górnicy elektrycy działający na przyszłości kopalni są specjalnie szkoleni z działu ochrony przeciwwybuchowej i ognioszczelności tak, aby potrafili oni bezpiecznie dla siebie a zagranicznych typów dołowych prowadzić swoją pracę. Każdy elektryk dołowy raz na pięć lat musi brać start w takim szkoleniu zakończonym egzaminem, dzięki dlaczego jego informacja zostanie odświeżona oraz wprowadzi się z drugimi przepisami i środkami osiągnięci ognioszczelności i przeciwwybuchowości.
Ochrona przeciwwybuchowa i ognioszczelność jest wówczas istotnym czynnikiem stosowanym na wszelkiej kopalni, dzięki czemu minimalizowane stanowi zagrożenie wybuchem metanu.