Home Nauka Wielofunkcyjność systemów erp

Wielofunkcyjność systemów erp

13 kwietnia 2016

Jeśli zdecydowaliśmy się na prowadzenie własnej firmy, to na pewno idzie za tym dobry pomysł i chęć zarabiania pieniędzy. W dobie naszych czasów otwarcie działalności gospodarczej jest szybkie, proste i nieskomplikowane. Niekiedy wystarczy tylko jedna wizyta w urzędzie i już możemy rozpoczynać pracę na własny rachunek. O czym należy pamiętać otwierając swoją firmę?

Link do mojego bloga

Przede wszystkim należy znaleźć niszę na rynku, która pozwoli nam generować przyzwoity zarobek. Poza tym powinno się wymyślić chwytliwą nazwę i sprawdzić jak działa nasza konkurencja. Nie bez znaczenia będzie także wykorzystywanie nowoczesnej technologii i oferowanie usług na najwyższym poziomie. Jeżeli chcemy zadbać o te dwa ostatnie czynniki, to nasza firma powinna być dobrze zarządzana. Na chwilę obecną najbardziej sprawdzają się systemy erp. Są to niezwykle nowoczesne programy, które pomagają zoptymalizować pracę w całej firmie. Dlatego też, jeśli borykamy się z jakimiś trudnościami i jeśli nasi klienci zaczęli narzekać na brak jakości, to system erp powinien stanąć na wysokości zadania i usprawnić wiele firmowych procesów. Sprawdźmy zatem jakie funkcje ma tego typu oprogramowanie?

Na początku warto dodać, że takie systemy nadają się do praktycznie każdej działalności. Nieważne czy mamy firmę usługową, czy produkujemy jakieś produkty, programy można skroić na miarę potrzeb. I chociaż te systemy składają się z wielu modułów, to my jako klienci możemy kupić tylko te, które będą nam najbardziej potrzebne. I tak na przykład jedną z najważniejszych funkcji tych systemów są bezpieczne, dobrze rozbudowane i stabilne bazy danych. Dotyczy to gromadzenia informacji na temat naszych klientów, a także danych na temat stanów magazynowych czy na temat wysyłki produktów do klientów. Kolejną przydatną funkcjonalnością tych systemów jest zarządzanie zasobami ludzkimi. Wystarczy dobrze skonfigurować dany moduł i sprawa załatwiona. Poza tym systemy do zarządzania nadają się także do działów logistycznych i produkcyjnych. Nie bez znaczenia jest także zarządzanie finansami.

Korzyści wynikających z instalacji tych systemów jest sporo. Programy nie należą do najtańszych, ale warto jest w nie zainwestować i przez długie lata cieszyć się dobrze zarządzaną firmą.

You may also like

1 comment

Adam 28 czerwca 2016 at 11:44

Najważniejsze podczas samego procesu wdrożenia systemu ERP istotny jest zarówno dostawca jak i sam system. Nieprawidłowy wdrożony program stanie się jedynie obciążeniem dla firmy a nie jego usprawnieniem. Bardzo istotnym czynnikiem są umiejętności i zrozumienie co to jest ERP przyszłych użytkowników systemu. Program musi być dostosowany do wymogu danej firmy,  ale nie może być zamknięty. Musi istnieć możliwość rozbudowy, bez konieczności jego wymiany czy upgradu. Koszt wdrożenia zależy już indywidualnie od wymogów danej firmy. 

Leave a Comment