Wedkowanie poraj

Gdy rozpoczynamy własną przygodę z wędkowanie, winni stanowić specjalni tego, iż uważanie nie rozpoczyna się na założeniu przynęty na haczyk, też nie kończy się na wrzuceniu zanęty do wody wraz ze spławikiem. Łowienie ryb to o moc bardzie skomplikowany proces, który jeśli jest dać oczekiwane rezultaty, czyli złapanie pięknych okazów ryb, wymaga być rygorystycznie przestrzegany.

Podstawowe informacji o łowieniu ryb można kupić czytając literaturę branżową bądź szukając zasoby Internetu. Choć te dużo pozytywne informacje, czy wręcz tajniki tego zajęciom można dostać jedynie z doświadczonych wędkarzy, którzy spędzili wiele lat na polowaniu na różnych łowiskach i wykorzystując wszystkie popularne sposoby łowienia (spławikowa, spinningowa, gruntowa, muchowa). Kilkoma spośród nich zdecydowali się podzielić.
Jeżeli już uda się złowić rybę pamiętajmy, aby jednak ją pobierać mokrymi rękami lub poprzez wilgotną szmatkę. Jeżeli i chcemy rybę wypuścić z powrotem do wody to powinniśmy wtedy wykonać tuż z ponad lustra wody natomiast nie z bogatej wysokości.

Wybór miejsca
Przyjeżdżając na następne miejsce łowienia w liczbie kolejności trzeba sprawdzić jego głębokość oraz otoczenie. Gdy zauważymy stare, zwalone drzewa a nowe wodne przeszkody toż spośród pewnością możemy oczekiwać na spotkanie z drapieżnikami. Toż zapewne tworzyć utratą przynęty. Tak to dobry dobór łowiska to filar naszego przypadku.
Dość prostą wskazówką jest aby będąc szybko ponad wodą obserwować się cicho, gdyż najmniejszy nawet hałas (tupnięcie, trzask) może spłoszyć ryby. Stanowi ostatnie oraz o tyle ważne, że niejednokrotnie nie jesteśmy jedyni do łowienia nad wodą.
Jeżeli dzień naszego łowienia jest bardzo słoneczny to z pewnością ułatwią nam okulary polaryzacje, które staną się naszym przyjacielem podczas wypatrywania żerujących ryb. Naturalnie uzbrojenie się w osłonę głowy zawsze jest odpowiednie, bez względu na prowadzące warunki atmosferyczne.

Łowienie nocą
Natomiast łowiąc nocną porą, warto zaopatrzyć się w świetliki. Po złamaniu takiego świetlika, przekaże on nam fluorescencyjne światło, które będzie się jarzyć przez kilkanaście godzin. Świetlik taki potrafimy w popularny możliwość wykorzystać poprzez wstawienie go w plastikowym worku (jednorazówka) lub plastikowej koszulce na spławiku bądź szczytówce. Ten drugi zabieg pozwoli na wędkowanie w nocy tzw. metodą drgającej szczytówki.
Do własnych przydatnych pomocy, które zrobią z łowienia naszą prawdziwą pasję można nazwać krzesełko, na jakim w skutku powinniśmy spędzić wiele przyjemnych godzin i być wózek wędkarski, który pomoże w estetyczny sposób przewieźć cały ekwipunek. Można taki zakupić tutaj.

 

Przynęta
Jeśli już weźmiemy się za przygotowanie zanęty, np. z ze starego chleba, zatem o wcześniej przygotować przez sitko. Dokona to, iż nie będzie się ona kleiła a dodatkowo będzie niesamowicie efektywna. Jeżeli przygotowujemy przyjemność z pasty chlebowej bądź ciasta, dobrzy aby miały kształt przypominający małą gruszkę. I kiedy będziemy ją prowadzić na haczyk, to nie powinna zasłaniać ostrza. Wielu wędkarzy dołącza do zanęty różne zapachy, żebym ją uatrakcyjnić. Ale trzeba spośród ostatnim widzieć, gdyż przesadzenie z dodatkiem przyniesie odwrotny efekt. Jeśli mamy prawidłowo napełniony koszyczek z zanętą, to może po paru minutach będzie on szybko pusty i chodzi go uzupełnić. Z serii gdyby będziemy znęcać na wodę ważną to miejmy aby zanęta była szybko sklejona oraz obciążona. Jako swoistego kleju można wziąć płatków owsianych, oraz do obciążenia koszyczka posłużyć może odrobina żwiru. Wykorzystując jako przynęt dżdżownic bądź rosówek pozwólmy rybie połknąć przynętę, ponieważ nie powinniśmy zbyt łatwo jej zacinać.
Najlepszymi porami na połów latem, szczególnie podczas upałów są ranek bądź późny wieczór, z tego warunku, iż w czasu upalnego dnia ryby uciekając przed gorącem obracają się na dno akwenu.
Bardzo silną rybą do uważania jest leszcz. Ponieważ leszcze zawsze zarabiają w stadzie, toż po złowieniu jednej sztuki, nie powinno się zbyt długo zwlekać z ponownym zarzuceniem przynęty, bo stanowi pełna szansa na ponowne mienie.
Oraz na jeden koniec, po ukończeniu łowienia dokładnie posprzątamy swoje stanowisko.