W pojemniku na plyn do plukania zostaje woda

Dozowniki celkowe to łatwo wykorzystywane urządzenia. W współzależności od schematu i wzoru mogą stanowić dane do produkcji różnych zadań.

posnet bingo xlKasa Posnet Bingo XL Polkas

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które funkcjonują w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeby dekompensacji. Temperatura miałów nie może istnieć idealniejsza niż 200 stopni Celsjusza zaś nie pewno istnieć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest zupełnie prosta. Pył ze zbiornika trafia do dozownika przez otwór wlotowy. Wtedy jest on dostarczany w celkach ze skrzydełkami zmieniającego się bębna.

Dozowniki celkowe mają za zadanie w porządek ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą toż w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na każdym kroku produkcji, również w kierunku działania technologicznej linii pakowania produktów, w grupie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Często są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o różnych ciśnieniach. Ważna je dawać np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują i zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Jednym z faktów wyposażenia dozowników celkowych pewno stanowić skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej można z łatwością dostosować wydajność dozownika do naturalnych potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.