Urzadzenie diagnostyczne wifi

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to coraz dużo popularne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klasie układu optycznego ze określonym współosiowym oświetleniem daje szansa dokładnego zbadania intymnych części ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można zdobyć nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop dodatkowo jego wykonanie

Kolposkop używa się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a także pochwy i sromu w obiektu wykrycia zmian, które mogłyby świadczyć o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Wymienia się, że dokładność diagnozy przygotowanej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w współzależności z jego kształcie.

Jak wygląda badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka występuje na fotelu ginekologicznym. Na samym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy stosowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego obserwuje się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w normalnym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie badania i widzenie go na profesjonalnym ekranie, a ponadto zapisywanie i drukowanie dla pacjentki, kiedy oraz do użytków przygotowania dokumentacji medycznej i umieszczenia diagnozy.