Urzadzenie diagnostyczne do motocykli

http://euro-fiskalne.pl/post/kasy-fiskalne-krakow-najtaniej.html

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to coraz bardziej modne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klas układu optycznego ze osobnym współosiowym oświetleniem daje szansę dokładnego zbadania intymnych części ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można zarobić nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop i jego wykonanie

Kolposkop wykorzystuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a jeszcze pochwy i sromu w obiektu wykrycia zmian, które potrafiły świadczyć o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Liczy się, że dokładność diagnozy dokonanej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w współzależności od jego modelu.

Jak wygląda badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka jest na fotelu ginekologicznym. Na samym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który ułatwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy realizowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego uważa się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w znaczącym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i monitorowanie go na dodatkowym ekranie, a jeszcze zapisywanie i wydawanie dla pacjentki, kiedy oraz do punktów przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.