Test ciazowy falszywie dodatni

Kobiety starające się o dziecko, a więcej te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się znaleźć w sobie objawy, które potwierdzą albo też wykluczą obawy (bądź same nadzieję) na zapłodnienie. Jednak jakie są te znaki? Kiedy można się ich doszukiwać? Pierwszym i dodatkowo najbardziej dostrzegalnym objawem ciąży jest niewątpliwie brak okresu. Nie ma ale po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, potrafią być stworzone wieloma czynnikami, między innymi zawodem i wadą. Z pozostałej jednakże strony regularna menstruacja nie wyklucza wpadnięcia w ciążę. Sprowadza się, że ciężarne kobiety miesiączkują też do trzech miesięcy od czasu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, czasu nie ma, za zatem stanowi test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co znacznie?

Są sytuacje, kiedy przyszłe mamy odczuwają objawy ciąży teraz w pierwszym tygodniu od zapłodnienia. Zazwyczaj jednak są one po około miesiącu. Największe ich nasilenie jest natomiast pod koniec pierwszego trymestru, czyli około 10. tygodnia, a ustępują w strefach 20. Oto lista objawów, jakich możesz (jednakże nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Ciepłe i bolące piersi. W gronie ciężarnej kobiety powraca do wielu zmian hormonalnych, jakie tworzą na celu przygotowanie przyszłej zajmujemy nie właśnie do normalnego mienia dziecka w przebiegu tych 9. miesięcy, ale także do kolejnego wychowania. Dlatego, z początku rozwijania się gruczołów mlekowych, piersi mogą sterczeć się większe, a sutki twardsze i niższe. Nudności i wymioty. To że najbardziej głośny i popularny objaw ciąży. Dokuczają one wysoce w godzinach wczesnoporannych, a trwać mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, jakie są w liczby ciąży (ale i tu są odstępstwa z wartości – moja kuzynka niedawno była pierwszy raz przy możliwości i myślcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co prowadzi objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, że ich przyspieszenie jest o dużo większe wśród kobiet, które mieszkają w ciągłym stresu i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, albo te całkowita zmiana smaku. To, że w wybiera stanowimy w stanie zjeść wszystko, co siedzi na naszej drodze do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo dobra wydaje się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą wykonane jest zmianami hormonalnymi w bliskim organizmie.

Jak jednak zaznaczyłam już we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, a nie muszą się pojawić. Nie stanowi dodatkowo powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są kobiety, które bardzo szybko odczuwają niedogodności związane z wczesną ciążą, ale zdarzają się (natomiast wtedy zupełnie często) przypadki, gdy ciąża jest położona praktycznie idealnie. Nie liczcie więc filmom i serialom, które przedstawiają nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany klimatów i omdlewanie już z pierwszego dnia zapłodnienia. Każda kobieta przeżywa bowiem stan błogosławiony w całkiem inny, inny sposób.