System informatyczny narodowego funduszu zdrowia

Wiele polskich firm specjalizuje się w sprzedaży i instalowaniu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W zależności od charakteru prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla młodego lokalu, jak oraz dla większej sieci restauracji. Rozwiązania będą dzielić się między sobą w zależności lub posiadamy do pracowania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, i może z domem szybkiej obsługi. Systemy do gastronomii cieszą się jeszcze wyższą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z problemem gastronomicznym który nie jest żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą z najbardziej unowocześnionych aplikacji do prowadzenia punktem gastronomicznym jest sposób POS. W dorosłych miastach Polskich istnieje sieć autoryzowanych przedstawicieli. Dodatkowo oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych jak i takich, które w ramach swej struktury czy franczyzy posiadają znacznie czynników gastronomicznych na gruncie całej Nasz.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla firmy gastronomicznej:

Jest on właśnie skonstruowany, aby elementy składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i akcja na drugich bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi konsumenta, łatwiejsze raportowanie i liczenie jednostki, niezależnie od tego, albo stanowi wtedy niepowtarzalna restauracja, albo same sieć restauracji.

Na obecnym kroku celowo nie podamy firmy, na jakim z planów oprzemy propozycję skierowaną do określonego odbiorcy. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest oparte na połączonym systemie, który zapewni zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, kiedy i wszystkie zarządzanie gospodarką magazynową. W relacje od pracy pomysł może współpracować z terminalem dotykowym, a zarówno z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budowy małej czy na jednym zdaniu, używając standardowy sprzęt PC.