Srodki gasnicze podzial

Pożary można gasić na kilka rodzajów, wszystko zależy a od różnych czynników. Wśród nich należy wymienić materiał palny, jego ilość i rozdrobnienie oraz właściwości pożarowe. Miejsce jest także czas, który upłynął od czasu wzniecenia ognia. W jakich sytuacjach sprawdzi się jednak gaszenie parą wodną?

http://erp.polkas.pl/comarch-erp-xl/comarch-erp-xl-gospodarka-magazynowa/Comarch ERP XL Gospodarka Magazynowa | Systemy ERP | POLKAS

Steam fire extinguishing to gaszenie parą wodną, które liczy na rozcieńczeniu palnych alkoholi w przestrzeni spalania natomiast na zmniejszeniu stężenia tlenu do cenie, w której spalanie zatrzymuje się niemożliwe. Stężenie tlenu, w jakim proces spalania zostaje zahamowany, osiąga się dopiero przy 35% stężeniu pary wodnej w mieszaninie alkoholi i par w przestrzeni spalania. Warto również dodać, że najlepsze rezultaty gaśnicze przeprowadza się przy stosowaniu pary nasyconej, podawanej pod ciśnieniem od 6 do 8 atmosfer. Pożary, zachodzące w wnętrzach zamkniętych, cechujących się objętością około 500m3, najczęściej wymagają gaszenia parą wodną. Gdzie ale najczęściej pobiera się parę wodną do gaszenia pożarów? Bez wątpienia, piana jest odpowiednia w suszarniach materiałów łatwopalnych oraz suszarniach drewna. Para wodna wykorzystywana istnieje dodatkowo do zabezpieczania pożarów w przepompowaniach produktów naftowych, do zabezpieczania kotłów wulkanizacyjnych, kolumn rektyfikacyjnych czy do zabezpieczania pożarów statków. Gaszenie parą sprawdza się też przy gaszeniu pożarów cieczy, których temperatura wynosi co kilka 60°C. Warto wiedzieć, że gaszenie czy i zabezpieczenie miejsca pożaru z wykorzystaniem pary wodnej, będzie obecnym niezwykle silne, im cieńsza będzie temperatura zapłonu cieczy. W sukcesach pożarów gazów, para wodna i objawia się pomocna, jednak jedynie w mieszkaniach zamkniętych o niewielkiej kubaturze. Ponadto, pary wodnej stosuje się też do ugaszania pożarów ciał stałych, takich jak urządzenia elektryczne czy komputerowe. Warto pamiętać, że para jako sposób gaśniczy, nie że żyć użytkowana na naturalnych przestrzeniach. Choć nie tylko. Pary wodnej nie należy brać w sukcesach, gdy wymagane są duże efekty chłodzenia. Ponadto, pary nie przyjmuje się także w mieszkaniach, w których może ona stworzyć poparzenia dostających się w nich pracowników. Używając pary wodnej nie można jednak zapominać o bezpieczeństwie. Para wodna jest bowiem środkiem, jakim można zdecydowanie się poparzyć. Gaszenie parą wodną zbiera się też z ryzykiem zamglenia przestrzeni i zawilgocenia powietrza.