Sklep miesny olsztyn

Zanim przedsiębiorca otworzy sklep w części mięsnej, musi zadbać o właściwi dom a jego wyposażenie. Lokal powinien zawierać salę sprzedażową i osobne pomieszczenie magazynowe, dane do przechowywania nadwyżki towaru. W dużych sklepach zalecane jest wygospodarowanie dodatkowego pomieszczenia – chłodni, w jakim zawsze panuje niska temperatura. W krótszych placówkach taką pozycję z przeznaczeniem mogą pełnić lodówko-zamrażarki.

Wyposażenie sklepu mięsnego w stosowny sprzęt AGD jest sprawą kluczową. Aby sklep funkcjonował sprawnie, dodatkową partię towaru warto jest chronić pod chłodnią ekspozycyjną w profesjonalnej komorze. Dzięki temu szybko można uzupełniać braki w materiale na sali sprzedaży, bez konieczności ściągania jej poprzez pracownika. Chłodnie sklepowe to najistotniejszy sprzęt w zakładzie. Posiadamy znacznie rodzajów chłodni do zbioru w pozostałych rozmiarach: witryny, regały, szafy, lady chłodnicze, lady narożne i szafy podblatowe. Potrafią stanowić przeszklone lub całe.

Jeśli idzie o sprzęt mrożący, to historia jest się podobnie: można kupić szafy i witryny przeszklone lub zamrażarki. Sprawdzą się również lodówko-zamrażarki. Niezbędnym elementem wyposażenia jest także krajalnica do wędlin. Warto zwrócić uwagę, lub zamierza ona noże chromowane ze zwykli nierdzewnej a ewentualnie umożliwia regulowanie grubości plastra. Powinna też być twarda w demontażu, co sprzyja utrzymanie dania w czystości. Prócz tego chodzi zaopatrzyć sklep w noże i sterylizator do noży. W możliwości są sterylizatory wodne i UV.

Bardziej trudni klienci będą zadowoleni z ofert zmielenia mięsa na mieszkaniu w składzie. Posłuży do tego wilk do ciała. Nazywany istnieje również szarpakiem lub maszynką do mięsa. Jednak na ostatnim urządzenie sklepu mięsnego się nie kończy! Konieczna będzie i waga elektroniczna z wyświetlaczem, kloc masarski i topór do cięcia mięs z kością oraz kasa fiskalna.

Na samym końcu trzeba wyposażyć sklep w meble. Nie obejdzie się bez mebli magazynowych i BHP, stołu ze zlewem, regałów, półek i szafek wiszących oraz koszy na śmieci. Pomocny jest więcej stół narożny lub przyścienny. Sala sprzedaży wymaga być urządzona w klimatyzację, dzięki której możliwe jest regulowanie temperatury w sklepie. Wymieniony mebel jest bogaty, ale niezbędny w specjalnym sklepie mięsnym.