Seksoholizm zdrada

Seksoholizm to związanie od seksu – choroba, objawiająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: “stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i prace fizycznej, w który te sprawy dominują nad innymi, mając o sensie życia”. Ujawnia się na inne sposoby – licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

http://erp.polkas.pl/sage-symfonia/sage-symfonia-2-0-kadry-i-place/Sage Symfonia 2.0 Kadry i Płace | Systemy ERP | POLKAS

Z pomoce na istniejącą w minionych latach swobodę seksualną, rodzaj mody i przyzwolenia na nietypowe zachowania seksualne problem zapewne być bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się spośród ostatnim tematem trafia na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doznań seksualnych – w innych sylwetkach i budowach. Seksoholik wówczas nie koniecznie stereotypowy macho, jednak taki obraz jawi się w górach wielu osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych zachowań leży była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to role mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest systemem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak środek i stres.

Do wzrostu grypy mogą przyczynić się również wzorce zabrane z domu rodzinnego – bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, która jest destrukcyjny wpływ na inne dziedziny bycia kobiety uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą sprawić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii.
Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię – niekiedy długotrwałą. Celem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak żebym akt seksualny nie był wyłącznie środkiem do spełnienia atawistycznego popędu, ale i zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.