Rozwoj strategiczny firmy

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najkorzystniejsze etapy życia każdej kobiety. Przyszłe matki z niecierpliwością oczekują dnia, w jakim usłyszą bicie serca płodu. Jest obecne dla nich znak, że rozwój dziecka chodzi w ciekawym stylu oraz również w niesamowity sposób uświadamia je, iż noszą pod sercem swojego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują bardzo mocno, praktycznie z dnia na doba, i pierwsze bicie serca jest realne do usłyszenia już w 21 dniu ciąży.

Na wstępu serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu istnieje to bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na końcu istotne (całe 6 mm), że będzie silna je stwierdzić w badaniach USG. Niestety, wciąż będzie przecież za małe, by uznać jego prawidłowy rozwój. Aby prawidłowo ocenić rozwój dziecięcego serca, wskazane będzie zaczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeśli idzie o usłyszenie bicia serca, będzie ono możliwe już około 11 tygodnia ciąży, a tylko za pomocą specjalistycznej aparatury, jaka stanowi w mieszkanie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. I właściwe bicie serduszka, przy zachowaniu stetoskopu, jest dodatkowe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na ten czas – pierwszego bicia serca swojego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez wszystek okres ciąży krew płodowa nie dopływała do płuc maleństwa. Stanowił ostatnie wówczas znak dla toczącego się organizmu dziecka, że nadal nie moment na indywidualne oddychanie, należy za to skupić się na prawidłowym rozwoju organów. Tak więc, serce dziecka będzie w pełni rozwinięte tylko w momencie porodu. Od tego terminu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie osiągalne w wszystkiej chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.