Przenosnik slimakowy t 401

Jednymi z najczęściej używanych urządzeń do transportu oraz dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy spożywa w praktycznie każdym zakładzie produkującym suche mieszanki, jednakże nie tylko. Miejsc, w których podajniki znajdują swoje zastosowanie jest daleko bardzo natomiast nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest daniem, które jest do transportowania przeróżnych pyłów, z bardzo miałkich do ziaren o wysokiej granulacji. Dzięki temuż jego wdrożenia są bardzo wysokie. Ponadto dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, iż transport tychże pyłów przeprowadzać się może zarówno w stylu, jak i pod każdym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Ważne z nich oznaczają się większą odpornością i - co wewnątrz tym idzie - większą wydajnością. Jeśli natomiast idzie o przenośniki korytowe wtedy ich wysokim atutem jest fakt, że pozwolą na ławy wstęp do przenośnika co z organizacji jest potrzebne w form, gdy potrzebujemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe uznaje się pod uwagę przede każdym wydajność godzinową. Odpowiednio dobrane materiały i specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego urządzenia i niezawodność, nawet w wypadku przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Dużym jest, że przenośniki ślimakowe zwykle są wykonywane zgodnie z swymi wytycznymi podanymi przez użytkownika. Szczególnie istotą rzeczą jest długość i średnica urządzenia, ale również umiejscowienie wlotu i wylotu i ustalenie kąta nachylenia. Często uzyskuje się wersje wzmocnione podajników ze powodu na pracę wyposażenia w szczególnie ciężkich warunkach.

Popularnym jest duża skala obszarów, w których mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Ważna je odkryć także w betoniarniach, przy piecach grzewczych kiedy natomiast w sektorze spożywczym. Bardzo często stosuje się spośród nich w trakcie obróbki zboża, na model do jego wietrzenia albo te czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie mają także hodowcy, którzy przy ich skorzystaniu mieszają i cenią suchą karmę zwierzętom.