Praca okres przedswiateczny

Z czym wiążą się święta? Na pewno z własną atmosferą, choinką, być może śniegiem. Dla niektórych świąteczny czas stosuje się jednoznacznie z ogromem pracy. Ale dla większości dzieci oraz młodzieży będą one utożsamiane jedynie z prezentami. Już dużo przed świętami małe dzieci piszą (czasem z pomocą dziadków czy rodziców) listy do Wielkiego Mikołaja, a nastolatkowie mimochodem wspominają, co wybierali w niniejszym roku wziąć pod choinkę.

Bez wątpienia, czasy się zmieniły. Szybko nie nowa zabawka czy piękna czapka uszczęśliwią naszą pociechę, ale nowe telefony, laptopy i tablety. Nie obejmuje nic złego w kupowaniu dziecku nowoczesnego urządzenia elektronicznego, oczywiście skoro jest wykorzystywany w charakterach naukowych, i dopiero później dla zabaw i zaspokojenia potrzeby rozrywki. Problem jednak pojawia się, gdy nasza towarzyska do ostatniej chwile pociecha nie widzi świata poza naszym nowym tabletem, zaniedbuje naukę a związki z rówieśnikami zmieniają im informacji wysłane za pośrednictwem aplikacji mobilnych. W takich rzeczach bardzo często w głowach rodziców pojawia się pytanie: jak odebrać dziecku tablet?

Istnieje przysłowie „kto daje i pracuje, ten się w piekle poniewiera”. Nie umiem czy to reguła, nie zmienia to wprawdzie faktu, że skoro już sami kupiliśmy dziecku takie urządzenie, nie powinniśmy mu go później bezpowrotnie zabierać. Z dodatkowej jednak strony, pamiętając o konsekwencjach i ewentualnym uzależnieniu od technologii, w które może spotkać nasze dziecko, powinniśmy zamknąć spożywa w szczelnym kloszu z dala od tego świata, co stanowi dokładnie nie tylko niemożliwe, ale i niedorzeczne. Jak więc przywrócić do życia swoją pogrążającą się w świecie multimediów latorośl?
Idealnym rozwiązaniem będzie zastanowienie się obecnie w okresie kupna, jaki sposób tabletu będzie dla własnego dziecka najwygodniejszy i najbezpieczniejszy, aby później nie potrzeba było się borykać z faktem, jak odebrać dziecku tablet, lub zredukować do niego dostęp. Jeśli swoje dziecko jest w wieku przedszkolnym lub we wczesnych klasach podstawówki, dużo będzie ulokować w tablet edukacyjny, jaki będzie w mieszkanie nawet przez zabawę rozwijać umiejętności swego dziecka.

Nie uczestniczy także zapominać o tym, że aby zapewnić łączność standardowego tabletu z siecią w którymkolwiek miejscu, należy wykupić miesięczny abonament na mobilne usługi internetu. Spośród ostatniego warunku, o ile nie wykupimy pakietu internetowego, swoje dziecko będzie mogło używać urządzenia lecz w mieszkaniu, gdzie będzie traktowało ciągły dojazd do niezabezpieczonego hasłem Wi-Fi. Czyli, innymi słowy, praktycznie ale w bloku. Być może nie pomoże wtedy w poważnym okresie w późniejszej walce z uzależnieniem, tylko na może bardzo ograniczy miejsca, w jakich pociecha będzie potrafiła z tabletu korzystać.

Tak, wiem… Tekst pojawił się za późno, tablety kupione, a osobę dziecka obejrzymy tylko, jeśli wydrukujemy jego sfotografowanie i przykleimy na tylną obudowę tabletu. Możemy dlatego zaryzykować ze poprzednim rodzicielskim stylem i dać dziecku karę na urządzenie. Absolutnie nie jest gwarancji, że przyniesie to dobre skutki, choć na pewno zapewni nam chwilowy spokój ducha i prawdopodobieństwo poprawienia ocen, bo z nudów, jak ciż tak naprawdę wiemy, można stworzyć wszystko. Nawet zacząć się uczyć.