Pompy membranowe do powietrza

Pompa membranowa to nic dziwnego jak tradycyjna pompa wyporowa, w której to kluczowym organem roboczym jest gumowa lub plastikowa membrana poruszana za pomocą specjalnej dźwigni. Pompy membranowe najczęściej napędzane są sprężonym powietrzem lub cieczą. Działanie tych urządzeń tworzy się od momentu zasilenia sprężonym powietrzem lub cieczą drinka z membran. Wszystkie membrany związane są ze sobą wspólną osią. Każda membrana wykonując posuw tłoczenia automatycznie trwa w prostym kierunku drugą membranę, która dopiero zasysa medium. Kolejny etap pracy pomp membranowych wydaje się każdorazowo z odwróceniem kierunków działania.

Do czego wykorzystywana jest pompa?Pompa membranowa to szczególnie rozległe i co najistotniejsze bardzo dobre rozwiązanie pompowe, które przeznaczone jest przeważnie do tłoczenia bardzo wielu innych środowisk plus wtedy także tych agresywnych chemicznie jaki i więcej mediów o wielkiej gęstości i ogromnej lepkości. Nowoczesna pneumatyczna pompa membranowa może tworzyć na sucho z racji tego, że potrafi znacznie pomocne stron samozasysające.

ZastosowaniePompa membranowa bardzo długie zastosowania odnalazła przede każdym w uzdatnianiu wody. Idealnie dodaje się ona między innymi do pompowanie flokulantów, chemikaliów, osadów oraz zawiesin stałych. Membranowe pompy odporne są na działania kwasu solnego, żelaza i chlorku dlatego te odnalazłyśmy w ostatnich czasach naprawdę niewiele zastosowań. Pompy tego stylu bardzo często korzysta się jeszcze w sektorze lakierniczym i drukarskim. Od całkiem niedawna pompa membranowa wykorzystywana jest zarówno w użyciach sanitarnych też w inżynierii mechanicznej.