Home Technika Parametry krajalnicy 310p firmy Maga

Parametry krajalnicy 310p firmy Maga

31 maja 2016

Krajalnica maga 310p to podręczne urządzenie do krojenia bardzo różnorodnych produktów. Poczynając od miękkich owoców i warzyw jak na przykład banany do znacznie twardszych jak seler. Jest ona wykonana z materiałów nierdzewnych zapewniających długą i bezproblemową pracę przez wiele lat. Specjalna konstrukcja krajalnicy  ułatwia jej czyszczenie i utrzymanie wysokiego standardu higieny.

sage symfonia najnowsza wersja

Urządzenie składa się z następujących głównych elementów:
– płyty oporowej
– ostrzarki noża
– pokrywy noża
– stołu podawczego
– płyty dociskowej
– wspornika stołu
– śruby mocującej stołu
– pokrętła regulatora
– rękojeści stołu
– noża kołowego

Wszystkie te elementy są wymienialne co obniża koszty utrzymania krajalnicy w długim okresie czasowym.

Parametry techniczne krajalnicy maga 310p:
– wymiary urządzenia 565 x 410 x 375 mm
– długość ostrza 250 mm
– moc silnika 150 W
– długość stołu podawczego 220 x 200 mm
– regulacja grubości krojenia w zakresie 0 do 16 mm
– ciężar całkowity urządzenia 23 kg
– klasa bezpieczeństwa to IP 33

Obsługa urządzenia jest prosta, jest to krajalnica grawitacyjna więc nie ma potrzeby dociskania produktu przy krojeniu. Krajalnica 310p wymaga codziennej konserwacji. Po zakończeniu pracy konieczne jest jej dokładne umycie z resztek produktów, aby zapewnić eksploatację urządzenia. Krajalnica posiada przycisk start-stop pozwalający na szybkie wyłączenie urządzenia. Dodatkowo urządzenie jest zabezpieczone na wypadek awarii. Wyłącza się ona samoczynnie w przypadku wykrycia, że śruba ściągająca jest poluzowana lub występuję problem z zasilaniem z sieci energetycznej. Po wykryciu awarii nie jest możliwe powtórne włączenie krajalnicy przed usunięciem wszystkich usterek. Wszystkie części główne krajalnicy są łatwo dostępne i umożliwiają łatwy dostęp do wnętrza urządzenia. Możliwe jest otwarcie i naprawa bez korzystania ze specjalistycznych narzędzi. Na rynku są dostępne używane urządzenia w cenie poniżej 1000 złotych. Za nowe urządzenie zapłacić trzeba około 2500 złotych brutto. Krajalnica maga 310p jest świetnym wyborem dla mniejszych firm.

You may also like

1 comment

Waldek 23 sierpnia 2016 at 09:50

Pracuję na tej krajalnicy i muszę przyznać, że jest to produkt wysokiej jakości, zrobiony z dobrych materiałów. Maszyna działa dość cicho, do tego jest bardzo precyzyjna. Jest łatwa zarówno w obsłudze jak i w czyszczeniu elementów. Z pewnością jest to wydatek dość drogi, maszyna kosztuje kilka tysięcy złotych, ale jest to jednak wydatek na kilka lat. Ogólnie rzecz biorąc jestem z niej zadowolony. 

Leave a Comment