Pakowanie prozniowe co to

Pakowanie próżniowe daje wielką siłę nad tradycyjnymi formami pakowania i chronienia. Produkty zapakowane w współczesny technika dłużej utrzymują świeżość oraz są łatwiejsze w transporcie na znaczniejsze odległości.

Wpływają one na wartości odsysania powietrza z opakowania foliowego, jakie jest jednocześnie zgrzewane i hermetycznie zamknięte. Ważne części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze i listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa rodzaje pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie wszystek produkt w opakowaniu jest montowany we pomieszczeniu specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z pełnego wnętrza komory. Stanowi toż znacznie rozpowszechniona forma. Po wyjściu procesu zwykle komora kształtuje się samoczynnie. Ten pokrój urządzenia pozawala na ważną powtarzalność procesu i elastyczność w wyborze parametrów próżni i wielkości zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się od młodych umożliwiających pakowanie samego materiału na raz do dużo silnych wymagających specjalnych kół uczestniczących w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - określam się zewnętrznym typem ssania. Przeważnie jest ona niedużych rozmiarów. Produkty spotykają się na zewnątrz urządzenia i do sposobu jest składany jedynie koniec worka. Odsysanie więc rozgrywa się na zewnątrz komory. Dla tego standardu urządzania wymagane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie istotne jest, który wariant wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Jest ona same na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę produktów o niezwykłych stanach i gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają i mniejsze koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i połączona z ostatnim znaczniejsza miarę pakowanych artykułów na doba. Dla zastosowań amatorskich czy w niewielkiej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań popularnych w szerokich sklepach czy zakładach produkcyjnych idealniejszym wyjściem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to proces pakowania również w większym horyzoncie czasowym pozwala na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Krajowym targu jest wielu producentów pakowarek. Tepro to spółka produkująca pakowarki próżniowe, istniejąca na placu już 50 lat!