Nieplanowana ciaza

W punkcie, kiedy staramy się z znajomym przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest niemożliwym czekaniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i spowodowały go, by jak już powiadomić grupę oraz przyjaciół o rychłym zwiększeniu się rodziny. Jednak często sprowadza się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie stanowimy w ciąży. Nie zniechęcajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na jakieś zasadzie działają testy ciążowe przydatne w aptece. Ich chodzenie jest bowiem niezwykle naturalne. Polega na wykryciu hormony HCG (dawanego w przypadku trafienia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle swoje w eksploatacji i również bardzo czułe, dlatego należy je użytkować zgodnie w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może wychodzić z kilku czynników:

przeterminowanie – tak toż jak jakichkolwiek innych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych jeszcze nie należy używać po upływie terminu ważności. Wtedy gdyż jego rangi mogą być zaburzone, a sukces będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – nacisk na zysk testu ciążowego nie właśnie jego doskonałe zrobienie oraz odczekany okres z momentu ewentualnego zapłodnienia. Konieczne są również choroby kobiety, przyjmowane przez nią leki i wiek. Tak więc, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i biorące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w spraw powinny raczej zgłosić się do specjalistę, bo w ich przypadku test może dochodzić ciążę, do jakiej właśnie naprawdę nie doszło,mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego dokonaniu, wyszedł ujemny. Że toż oznaczać, że przybyło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ najprawdopodobniej stanowisz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najzwyklejsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie bogata wykryć ciążę obecnie w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie jeden ważny punkt: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, aby posiadać istotniejszą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy myśleć o tym, że w żadnym wypadku nie są nieomylne a dla większej swobód należy udać się do specjalistę i przygotować dodatkowe badania. Chociaż w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie zaś na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą zajrzeć w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.