Nerwica scisniete gardlo

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) były się częstym punktem w ostatnich czasach. Dotyczy toż ze zmiany naszego myślenia. Już cali jesteśmy szybko a często brakuje nam momentu na urlop, odpoczynek i regenerację. I jak rozpoznać u siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Przeważnie są to bóle głowy, żołądka i serca. Może trwać i brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet dobre objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się wyłącznie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie przygodę z obecnego, iż ich reakcje ciała nie są tak sensu. Jednak ciężko jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle koncentrują się z nowymi fobiami. Chory boi się takich sytuacji, ponieważ jego ciało reaguje wtedy w "ciekawy" i inny sposób. Towarzyszy temu błąd motywacji, tendencji do spełnienia, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Przez to źli często skarżą się na tematy ze snem, a nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najlepszą drogą w leczeniu nerwicy jest psychoterapia. Oferuje ją swój gabinet psychiatryczny w Krakowie. W sukcesu zaburzeń nerwicowych najlepsze skutki przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej można przerwać "błędne koło". Pacjent łącznie z psychiatrą analizuje po kolei inne sprawy z wszystkiego życia, podczas których zajmował objawy nerwicy. Dzięki temu ogranicza się jego strach i zły oswaja się z konkretnymi rzeczami. W poszczególnych przypadkach wskazane jest zarówno leczenie farmakologiczne. Ale same leki nie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w zestawieniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre wyniki.