Komputeryzacja w medycynie

Często możemy zapisać w sklepach wyposażenie stanowiska kasjera w skóry nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i fizycznego bądź wbudowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie podejścia najczęściej korzysta się w szybkich marketach oraz sklepach przylegających do budów sklepów.

Jest w nich wiele asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a też produkty równie często są sprzedawane, kiedy również zamawiane. Stąd też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz osiągania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zawsze natomiast ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, kiedy jesteśmy do rezygnowania z lekkim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W spraw kiedy jednorazowo zamawiamy kilka bądź kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie i jeżeli rodzaj wyboru nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment wydać na mało albo kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z cenami na jakimś danym produkcie. W formie kiedy tego zbioru jest kilkoro, nie ma przy tym wielu pracy, i chętnie jest upilnować wszelkie nowości w kraju ceny czy części artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik osiąga określony poziom dochodów, to musi traktować tego narzędzia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kwoty i wykorzystywania jej przy każdej transakcji, jest doskonały wybór co do gustu kasy. W przypadku małego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie posiada zbyt wielu funkcji, oraz jest normalny w obsłudze. Możemy z góry założyć, iż są to prawa najważniejsze dla nas w sukcesie zakupu kasy i że przez długi pora nie ulegną one zmianie.