Kasy fiskalne to powinnosc kazdego przedsiebiorcy

systemy business intelligenceSystemy Business Intelligence - Comarch BI Cloud

Nadeszły czasy w których urządzenia fiskalne są obowiązkowe przez rozporządzenie. Są to przyrządy elektroniczne, służące do rejestracji sprzedaży oraz kwot podatku należnego ze sprzedaży niehurtowej. Za ich brak właściciel firmy może zostać ukarany znaczną karą pienieżną, która wyraźnie przekracza jego zysk. Nikt nie chce więc ryzykować kontroli i mandatu.
Nierzadko zdarza się, że firma prowadzone jest na niewielkiej przestrzenii. Właściciel sprzedaje swoje towary w internecie, a w sklepie głownie je przechowuje więc jedyna niezajęta przestrzeń to ta, gdzie stoi biurko. Kasy fiskalne są jednak wtedy tak samo wymagane jak w przypadku sklepu zajmującego dużą przestrzeń handlową.
Tak samo jest w przypadku osób, które pracują w terenie. Trudno wyobrazić sobie, że przedsiębiorca przemieszcza się z dużą kasą fiskalną i kompletnym zapleczem koniecznym do jej pełnego użycia. Są dostępne na rynku, urządzenia fiskalne mobilne. Posiadają one małe wymiary, mocne baterie i łatwą obsługę. Kształtem przypominają terminale do obsługiwania kart kredytowych. Czyni to z nich doskonałe rozwiązanie do pracy mobilnej, a więc np. wtedy kiedy zoobowiązani jesteśmy osobiście udać się do kupującego.
Urządzenia fiskalne są dodatkowo ważne dla samych odbiorców, a nie tylko dla przedsiębiorców. Dzięki druczku kasowemu, który jest drukowany, odbiorca ma prawo dokonania reklamacji nabytego usługi. Ostatecznie to paragon stanowi wyłączny dowód naszego nabycia towaru. Jest także świadectwem, że pracodawca prowadzi zgodną z prawem działalność i płaci vat od sprzedawanych towarów i usług. Kiedy nadarzy nam się ewentualność, że urządzenia fiskalnego w sklepie są odłączone lub stoją bezczynnie możemy zawiadomić to do urzędu, który wszczynie odpowiednie kroki prawne wobec pracodawcy. Grozi mu wtedy bardzo wysoka kara finansowa, a niekiedy nawet sprawa w sądzie.
Urządzenia fiskalne ułatwiają również przedsiębiorcom weryfikować sytuację finansową w firmie. Na koniec każdego dnia, drukowany jest bowiem podsumowanie dobowe, a pod koniec miesiąca mamy możliwość wydrukować całe zestawienie, które wskaże nam ile szczegółowo zyskaliśmy pieniędzy. Dzięki temu możemy prosto zweryfikować, czy któryś z personelu nie kradnie sobie naszej gotówki albo po prostu czy nasz interes jest opłacalny.

Sprawdź najlepsze kasy fiskalne