Kasy fiskalne 1 5

Na początek warto wspomnieć co obejmuje serwisowanie kas fiskalnych: fiskalizację kasy, konieczne przeglądy techniczne, wszystkie poprawki tworzone w terminie gwarancji a po upływie gwarancji, a również niezbędne czynności konserwacyjne. Dodatkowo serwisant kasy fiskalnej odpowiada za wpisy do pracy serwisowej i zgłasza fiskalizację kasy do US.

program gastro szef

Kasy fiskalne tarnów proponuje swoim konsumentom dodatkowe usługi: szkolenia z poziomu obsługi kas fiskalnych, a ponadto ulga w podobnym zaprogramowaniu nazw towarowych oraz stawek PTU.

W sezonie potrzebnych przeglądów technicznych serwisant przeprowadza będące czynności: – ocenia stan plomb kasy też ich synchronizacja z nadrukami w pracy serwisowej i dokumentacji serwisu, – sprawdza program kasy, jego wersję, współpracę z nadrukami w pozycji kasy i dokumentacją serwisu, – sprawdza poprawność działania kasy, zwłaszcza w zasięgu emisji dokumentów fiskalnych, – ocenia stan obudowy kasy, pamięci fiskalnej, płyty głównej i elementu fiskalnego co do zgody z materiałami konstrukcyjnymi, – sprawdza poprawność pracy wyświetlacza konsumenta, – wynik przeglądu wspólnie z zastrzeżeniami przechowuje w pozycji serwisowej.

Ciekawostki: 1. Konieczny przegląd techniczny musi być zrobiony i to, kiedy użytkownik kasy zawiesił własną energia czy z pewnej przyczyny zaprzestał rejestrowanie ruchów na kwocie fiskalnej, jednakże nie wyrejestrował kasy. 2. W ciągu przeglądu technicznego określane są przede wszystkim te punkty konstrukcyjne kasy, które są odpowiedzialne za rejestrowanie zakupów a jakich nieprawidłowe działanie mogłoby wpłynąć na niskie wyliczanie podatków. Tak wtedy w toku przeglądu serwisant nie wyszukuje usterek, które przybywają na działanie kasy, ani oraz nie sprawdza, czy pozostałe elementy urządzenia, np. mechanizm odpowiedzialny za drukowanie, zasilanie – działają dobrze. Oczywiście, użytkownik może poprosić serwisanta o sprawdzenie stanu kasy i zmianę uszkodzonych elementów, lecz będą owo prace wykonywane poza przeglądem technicznym.