Kasa fiskalna srem

Wszyscy podatnicy oferujący usługi na pracę osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, mają obowiązek prowadzenia ewidencji z zastosowaniem urządzeń fiskalnych, takich jak, kasa lub drukarka fiskalna.

Forum kadroweCoraz szerszy wachlarz rozwiązań informatycznych w ofercie firmy POLKAS

Kasa finansowa jest sprzętem, od lat często dawanym w handlach, a jeszcze przez różnego typu usługodawców, począwszy z serwisów internetowych, na lekarzach kończąc. Drukarka posnet jest powszechna u różnego rodzaju przedsiębiorców. Czerpią z niej przede wszystkim duże sieci handlowe, wystawiające dziennie nawet kilka tysięcy paragonów. Zastanówmy się jednak, dlaczego kasa nie dodawałaby się do ostatniego, ale również może obsłużyć niezliczoną liczba paragonów? Zgoda, ale kasa nie wydrukuje nam faktury VAT także w pozycjach niebędących takiego sprzętu, kończy się je ręcznie, co nie jest wskazane z elementu widzenia poprawy sprawności i obsługi. To robi, że coraz chętniej, nawet mniejsze firmy sięgają po tego gatunku rozwiązania. Zakup drukarki nie jest popularny, kojarzy się z potrzebą wyłożenia grubo powyżej dwóch tysięcy jasnych i należy mieć, że narzędzie to, w przeciwieństwie do waluty, nigdy nie pracuje samo. Do jego obsługi wskazany jest zatem komputer wyposażony w znaczący program sprzedażowy, to ponad są koszty, ale korzyści ogromne. Jesteśmy to możliwość śledzenia rozchodu sprzedawanych towarów teraz w okresie druku paragonu, a nie, jak w sukcesu kas fiskalnych, tylko po odczycie sprzedaży przez program magazynowy. Wybierając drukarkę należy mieć o tym do jakiej bazy towarowej (ilość kodów PLU), nasze urządzenie ma służyć i wybrać o jakiś 20 procent większe, niż jest nam przydatna w poszczególnym sezonie, bo pojemności nie odda się zwiększyć, i ilość naszego asortymentu może wzrosnąć. Inny ważny element, na jaki musimy zwrócić uwagę, to dobowa ilość wystawianych paragonów.

Drukarki liczymy ze powodu od wielkości kodów i dawanych paragonów na: - małe / przenośne- średnio 100- 150 paragonów na dobę - sklepowe- oddane do pełnych placówek handlowych również tworzących mocno rozbudowaną bazę towarów. Obecnie kojarzy się urządzenia będące tylko samą rolkę papieru na rachunki dla użytkowników, bo kopia zalecana jest elektronicznie, na stronie SD.