Bezpieczenstwo funkcjonalne

Systemy tłumienia początków muszą zapobiec wybuchowej reakcji w jej najwcześniejszej fazie i zapobiegać tworzeniu się nadciśnienia przed tym, jak początek może sprawić do jakiegokolwiek zniszczenia. System przeciwwybuchowy reaguje w rozwoju kilku milisekund od alarmu czujników ciśnieniowych lub optycznych, wykrywających wiążącą się wybuchową kulę ognia. Od razu do budowy zabezpieczonej jest wstrzelony ładunek gaszący. Stłumienie wybuchu następuje zanim jeszcze wzrastające ciśnienie reakcji utleniania zdąży zniszczyć instalację.

Detektory ciśnień wykryją eksplozje w jej znacznie wczesnej fazie, w niniejszym elemencie wysyłają sygnał do centrali sterującej. Kontroler wysyła sygnał do konkretnej butli, jednocześnie ją aktywując. Wszystko przebiega w momencie kilku milisekund, od pierwszej części robienia się kuli z inicjatyw wybuch aż do momentu stłumienia eksplozji poprzez specjalny system, który go zachowa.

Explosion safety to wygodne techniki, które dają bezpieczeństwo przeciwwybuchowe :

Założenia przy realizowaniu są główną metodą zapobiegania powstawaniu niebezpieczeństw, lecz nie do celu mogą zapobiegać każdemu wypadkowi, które posiadają miejsce w praktyce z trudnymi mediami, a przy użyciu będących technik można zmniejszyć skutek wybuchu.

Wykwalifikowani specjaliści są w stanie dobrać odpowiednie zabezpieczenia przed wybuchem i wzrostem ciśnienia dla instalacji procesowych w dowolnej gałęzi przemysłu. Podawane są projekty zrobione "pod klucz" zaczynając od pierwszej fazy projektu, poprzez mocowanie i otwarcie, aż po serwis systemów. Współczesne rozwiązania opierają się na urządzeniach czołowych światowych producentów -  konsumenci otrzymują kompleksowe i niezawodne rozwiązania stosowane indywidualni pod konkretną linię technologiczną. Zabezpieczane są działające już instalacje - wybierając je do ważnych przepisów.