Badanie plodnosci legnica

Badanie płodności u mężczyzn polega przede wszystkim na poszukiwaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest kluczowym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które płyną z znaczeń i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem badania są więc plemniki.

Jak powinno odbyć się badanie?Pytanie to powinno się stworzyć w momencie, gdy po okresie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez względu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je spełnić i po innego typie urazach w strefie krocza a po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed przystąpieniem do badania muszą stać zrealizowane pewne standardy. Negatywnie na sukces mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi czas abstynencji płciowej (próbka powinna zostać otrzymana w stanie 2-7 dni z stosunku), przebyte choroby (szczególnie te, którym towarzyszyła podwyższona temperatura), a też nadużywanie alkoholu. Próbka do badania powinna też zostać zaopatrzona w znaczący sposób.Badanie nasienia polega na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich energia i ruchliwość). Dodatkowo pokazuje się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem proponowane są też inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW ocenie niepłodności u ludzi stosuje się także różnego rodzaju badania hormonalne. Bada się m.in. poziom wolnego i wszystkiego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności mogą istnieć jeszcze wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Sprawdza się wówczas pytania na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Istnieje ostatnie tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Określa ono rodzaj stosowania się przeciwciał z plemnikiem. Musi żyć ich tak bardzo mocno, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności niejednokrotnie są też innego typie infekcje. W obiektu ich usunięcia prowadzone są badania mikrobiologiczne.